Wielki Mistrz Szachów Kasparow: Bitcoin Upoważnia społeczeństwo i chroni dysydentów

Rosyjski obrońca praw człowieka i szachowy supremo Gary Kasparow powiedział, że obecny kryzys gospodarczy, który doprowadził do niekonwencjonalnej polityki monetarnej, doprowadzi ludzi do bitcoinu.

Ograniczona podaż Bitcoinów korzystnie wypada w porównaniu z pieniędzmi drukowanymi przez rządy zgodnie z programem, zauważył ambasador bezpieczeństwa Avast, który przewodniczy również Fundacji Praw Człowieka i Inicjatywie Odnowy Demokracji.

Rozmawiając z Forbesem na temat skrzyżowania praw człowieka i nowych technologii, Kasparow powiedział, że kryptokwoty umożliwiają społeczeństwu odzyskanie kontroli nad finansami osobistymi w czasie, gdy wzrasta liczba jednostronnych posunięć ze strony rządu i instytucji.

„Dobrą stroną bitcoinu jest to, że dokładnie znasz tę liczbę – magiczną liczbę 21 milionów“.

I rozumiemy formułę, która za tym stoi. Ale patrząc na drugą stronę, na przykład Fed, nigdy nie wiadomo, ile bilionów dolarów pojawi się jutro na rynku, co zniszczy wasze oszczędności“ – zauważył.

Kasparow powiedział, że potencjał krypto walut do nadużyć jest zawyżony, ale to jest plus, który należy wykorzystać, aby wzmocnić pozycję jednostek. Krypto oferuje środki do ochrony finansów osobistych przed inflacją i ingerencją państwa, a „wszystko, co może nam dać możliwość przejęcia kontroli lub trochę kontroli nad naszą prywatnością, jest zawsze mile widziane“, powiedział babcia szachowa.

„Dlatego uważam, że stały wzrost popularności Bitcoin Trader i innych walut kryptograficznych i technologii łańcuchów blokowych jako koncepcji jest nieunikniony, ponieważ jest to odpowiedź na przesunięcie władzy z osób fizycznych do państw lub innych instytucji, które mogą działać na naszą prywatność bez naszej zgody“, dodał.

Jako prezes Fundacji Praw Człowieka, Kasparov promował łańcuchy blokowe i walutę kryptograficzną jako sposób na wzmocnienie pozycji dysydentów na całym świecie.

„Dla nas ważne było zajęcie się każdym przypadkiem łamania praw człowieka, a my staraliśmy się pomóc tym ludziom, z których większość była poddawana ciężkim atakom ze strony ich rządów – nawet jeśli opuszczali swoje kraje, ich konta finansowe były hakowane, ich informacje były kradzione – więc przeprowadzaliśmy specjalne szkolenia“.

Kontynuował: „Zaprosiliśmy znanych hakerów, by pomogli im i współpracowali z nimi – korzystaliśmy z każdej okazji, by zaoferować im dodatkową ochronę, a blokady i Bitcoin były naturalnym wyborem, który włączyliśmy do tej strategii“.

Kasparov skrytykował również dyskryminacyjne traktowanie klientów z jednego terytorium na drugie przez gigantów technologicznych i zachęcał internautów do praktykowania „cyfrowej higieny“, aby pozostać bezpiecznym przed rządami i innymi stronami trzecimi.